ANTIKÓDY: Neznámá tvář Václava Havla

10. 11. 2022

Your Vision

Nepropásněte jedinečnou příležitost poznat 17. listopadu v Praze na Bořislavce doposud neznámou tvář prezidenta Václava Havla. Díky spolupráci Nadace Karel Komárek Family Foundation s Knihovnou Václava Havla začíná ve foyer sídla KKCG na Evropské 71 výstava jeho experimentální poezie ze sbírky Antikódy. Program svátečního odpoledne vyplní diskuze o osobnosti Václava Havla mimo jiné s Michaelem Žantovským a jazzový koncert skupiny Organic Quartet, kterou vede držitel ocenění Grammy Ondřej Pivec.

Václava Havla coby autora experimentálních básní, které na čtenáře působí nejen obsahem, ale především nezvyklou formou a rozložením, veřejnost prakticky nezná. Letošní Den boje za svobodu a demokracii představuje jedinečnou příležitost znovu představit prezidentovy Antikódy. Celkem 24 obrazových básní,neboli typogramů, bude navíc vystaveno poprvé ve velkých formátech s výškou přes dva metry.

Celý odpolední program, spojený se začátkem výstavy Antikódy – Neznámá tvář Václava Havla odstartuje ve 14 hodin diskuze. Účastní se jí ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský, režisérka a autorka vlastního pojetí Havlovy Zahradní slavnosti Kateřina Popiolková a principál a režisér Divadla X10 Ondřej Štefaňák. Ten stojí za experimentálním site specific projektem Play Havel, který bude mít premiéru 28. listopadu. Diskuzi moderuje zakladatelka iniciativy #HolkyzMarketingu a odbornice na generaci Z Pavlína Louženská.

Po zahájení výstavy, kterou představí kurátorka Anna Freimanová, začne v 15:30 koncert jazzového uskupení Organic Quartet, vedeného Ondřejem Pivcem. Umělec, který žije a tvoří v New Yorku, zahraje na elektromechanický nástroj Hammondovy varhany.

Ondřej Pivec patří mezi výrazné české hudebníky. V roce 2017 získal cenu Grammy, v roce 2020 pak další dvě nominace na toto prestižní hudební ocenění.Avšak na Organic Quartet nedá dopustit, takže využívá každou příležitost si s hudebními přáteli zahrát. Návštěvníci se mohou těšit na skladby z posledního alba Terms and Conditions Apply ale i starší oceňované skladby z alb předešlých. 

Program ve foyer sídla KKCG na Bořislavce 17. listopadem rozhodně nekončí. Volně přístupná výstava Havlových Antikódů tady bude k vidění až do výročí prezidentova úmrtí 18. prosince, a to ve všední dny od 10:00 do 18:00 a o víkendech od 13:00 do 18:00 hodin.

Přijďte za námi poznat neznámou tvář Václava Havla!

Overlay