ZUŠ v Mariánských Lázních vybrala díky Nadaci KKFF na nové křídlo!

15. 3. 2023

Kulturní dědictví i umění pro budoucnost

A je to tady! Mariánské Lázně si splnily dlouholetý sen. Do hudebního sálu ZUŠ Fryderyka Chopina míří nové klavírní křídlo PETROF za více než milion korun. Škole se poslední dárce podařilo získat na benefičním koncertu s názvem Splněný sen. Na ten byli pozvání i zástupci Nadace KKFF. Přečtěte si vzkaz ředitele mariánskolázeňské „ZUŠky“ Petra Čecha.

Cesta za ‚splněným snem‘ nebyla sice snadná, zato velmi intenzivní a krásná. Své pocity bych přirovnal k těm, které jsem měl při vystoupení jednoho z mých nejnadanějších žáků. Hrál v Rudolfinu s Českou filharmonií. Děkuji rodinné nadaci Karla Komárka, její zakladatelce Štěpánce Komárkové, řediteli Luboši Veselému a Tereze Sobotové, se kterou jsme byli často v kontaktu. Můj vděk patří také kolegyni a klavíristce Marii Skalkové, která prosazovala účast naší školy ve sbírce Piana do škol. Dějiny hudby jsou nedílně spojené s dějinami mecenášů. Je vážně skvělé, že hudba, kultura a umělecké vzdělávání má skvělé a štědré mecenáše i v současné době.“

Pana ředitele Čecha a nadaného žáka Jaroslava Skalku jsme měli možnost vidět na prvním ze série koncertů Piana do škol na Bořislavce. Jarda bezchybně vystřihl Chopinovu skladbu Fantasie – Impromptu cis moll op.66 a ohromil nejen publikum, ale i muzikanty No Name a moderátora večera Václava Koptu.

Do „Mariánek“ posíláme obrovskou gratulaci. Děkujeme také všem dárcům. Další školy je možné podpořit na webové stránce www.piandoskol.cz nebo koupí vstupenek na další koncerty Piana do škol na Bořislavce. Dne 28. 3. se kromě Emila Viklického můžete těšit na děti ze ZUŠ Jeseník a ZUŠ Nehvizdy. Obě školy usilují ve sbírce o nové křídlo PETROF.

Overlay